Online kurz programovania pre začiatočníkov

Si ochotný nabrať nový životný smer? Ak áno, venuj mi 5 minút času a čítaj pozorne, pretože všetko podstatné o kurze programovania nájdeš v tomto článku nižšie.

hacker1 Boris Belica

Vďaka programovaniu sa mi zmenil život...

ikona programator1 Boris Belica

Ako som začal programovať ja

Raz v noci som si ako každý z nás brázdil po internete, až na mňa vyskočila reklama. Písalo sa tam o tom, že každý z nás sa môže naučiť programovať. Veľmi ma to zaujalo, svoju prácu som nenávidel. Prihlásil som sa, získal som prehľad, a následne som naskočil na vysokú školu informatiky. Dnes som tu – robím školenia.

So všetkou skromnosťou však prehlasujem, že ani zďaleka nie som ten najlepší programátor. Senior programátori by takúto prácu za „drobné“ nerobili. 

Ty ale nepotrebuješ špičkového programátora na to, aby si sa naučil základy programovania. Na začiatok potrebuješ špičkového učiteľa – potrebuješ hlavne niekoho, kto ti bude ako začiatočníkovi rozumieť. Niekoho, kto vie podať veci zrozumiteľne pre začiatočníka. A to je vo väčšine prípadov pre seniorov náročné. 

Som však čerstvý absolvent vysokej školy v odbore Aplikovaná informatika. Všetko, čo som sa naučil – a to nielen na výške, ale aj vo voľnom čase – ponúkam v tomto kurze.

Online kurz úvod do programovania

Na začiatku som bol presne ako ty. Nevedel som o programovaní nič, netušil som ani ako začať, ako sa naučiť programovať, kde vôbec začať. Som presvedčený, že je veľmi dôležité mať na začiatku mentora, ktorý ťa oboznámi s tým, ako to vo svete programovania funguje.

Mentora som mal aj ja – bol to môj kamoš programátor, ktorý mi na začiatku všetko potrebné ukázal a po lopate vysvetlil. Bez jeho pomoci by som sa na začiatku natrápil niekoľko násobne viac. A kto vie či by som vôbec pokračoval.

Áno viem, programovať sa dá naučiť aj formou online videí.

Kľudne si môžeš zaplatiť kurzy a videá. Alebo sa učiť zadarmo na YouTube.

Môj kurz programovania je však venovaný začiatočníkom, ktorí potrebujú chytiť smer. Je pre ľudí, ktorí chcú vedieť prečo funguje kód tak ako funguje, pre ľudí, ktorí chcú ísť viac do hĺbky.

Nie je to sterilné ako videá, je to osobné.

kindness1 Boris Belica

Aký programovací jazyk
sa mám na začiatok učiť?

idea11 Boris Belica

Otázka, na ktorú keď sa opýtaš sto rôznych programátorov, tak aj dostaneš sto rôznych odpovedí. Každý ti väčšinou poradí jazyk, s ktorým začínal on sám. Snažil som sa nájsť na túto otázku – na tento „problém“ – odpoveď, no a aký je záver?

V konečnom dôsledku vôbec nie je dôležité to, aký programovací jazyk sa budeš učiť. Cieľom kurzu je naučiť sa základné princípy a piliere programovania.

Dôležité je osvojiť si základy programovania – a tie sú vo všetkých jazykoch v podstate rovnaké.

Ak budeš poznať základy, následný prechod alebo vlastný výber či smer, ktorým sa vydáš je len a len na tebe. Zároveň aj ten najnudnejší a najťažší jazyk sa dá podať interaktívne – o to mi ide. 

Ja vyučujem jazyk C. Síce nejde o aktuálne najžiadanejší programovací jazyk, ale za to ti dáva dobré základy programovania. Je náročnejší, ale programovanie je náročné – no dá sa to zvládnuť! 

Následný prechod na objektovo-orientované programovanie v C++ či C# už tak zložité nie je. V ďalšom osobnom rozvoji máš teda dvere otvorené.

Prihlášky vypnuté: Aktuálne sú všetky miesta plné. V prípade veľkého záujmu je možné otvoriť 1 indiviudálny kurz. Mám záujem >>

Ako prebieha online kurz programovania?

learning1 Boris Belica

Kurz programovania pre začiatočníkov je úplne online, naživo, vždy so mnou. Školím maximálne 2 ľudí súčasne – to znamená, že v jednej skupine ste dvaja.

Pri takomto počte som schopný venovať sa každému žiakovi individuálne, čoho výsledkom je vysoká efektivita a super výsledky. Mojim cieľom nie je masové chrlenie „akože programátorov“ s vidinou vysokého zisku.

Tak ako vo všetkom čo robím, snažím sa svoju prácu robiť poctivo a dôkladne. Chcem vidieť pozitívne výsledky – tu budeš mojim výsledkom ty ako programátor. 

Čo by si mal vedieť:

  • školenie je online
  • ideálne 2-3 krát do týždňa / 1 hodina
  • časovo absolútne flexibilné, vždy podľa dohody
  • možnosť aj individuálneho školenia
  • trochu teórie, ktorú následne aplikujeme a precvičujeme na príkladoch
  • rozprávame ako programátori, učím ťa pojmy a programátorský slovník
  • žiadny tlak, zábava a uvoľnená atmosféra je veľmi dôležitá
  • nie som robot čo ti niečo odrapká a chce mať pokoj, budem ťa trochu „trápiť“ otázkami a príkladmi

Čo napísali o kurze jeho účastníci?

Cena kurzu programovania -
dostupná pre každého...

piggy bank Boris Belica

Cenu ti teraz neprezradím.

Ani nie je podstatná. Dôležité je či sa chceš naučiť programovať. Peniaze, ktoré človek investuje do seba sú najlepšie investované peniaze.

Prezradím ti len toľko, že je to zlomok ceny oproti rôznym IT akadémiám a obdobným kurzom. Nie je to však lacnejšie ako video kurzy na internete. Nejde však vôbec o žiadne závratné sumy – podobné peniaze ľudia platia napríklad za jazykové kurzy angličtiny.

Platby fungujú tak, že si paušálne predplácaš 10 hodín školenia. To vychádza približne na 1 mesiac štúdia a 1 kapitolu programovania.

Ak dosiahneš bod kedy sa budeš chcieť osamostatniť, proste skončíš – úplná sloboda, žiadna viazanosť, žiadny stres. 

Prihlásiť sa

Chcem sa naučiť
programovať

Po vyplnení nezáväznej prihlášky ti pošlem základné informácie o kurze e-mailom.
Nemaj obavy, k ničomu sa nezaväzuješ, len ma informuješ, že máš záujem o kurz 🙂

Nezabudni,že...

Ľudia najviac ľutujú to,
že niečo neskúsia.

A ty? 🤔

IT kurz programovania pre úplných začiatočníkov online
IT kurz programovania pre zaciatocnikov Boris Belica Boris Belica

Kurz programovania vytvorený pre začiatočníkov. Je úplne online, naživo, v skupine 2 ľudí či individuálne. Časovo flexibilné a cenovo dostupné!

Course Provider: Person

Course Provider Name: Boris Belica

Editor's Rating:
5

Dôležitý oznam

Prosím, nevolajte mi na tel. č. 0907 287 363. Píšte e-mail.

Aktuálne sa nachádzam mimo územia EÚ. Telefónne číslo nepoužívam pre vysoké ceny za medzinárodné hovory.

V každom prípade to nijako neovplyvňuje služby, ktoré poskytujem. Neváhajte a kontaktujte ma, ak máte záujem o spoluprácu :)

Napíšte mi prosím e-mail:
kontakt@boris-belica.sk
alebo
mi zavolajte cez aplikáciu WhatsApp či Viber na tel. č.:
0904 894 035 

Ďakujem za pochopenie.

S pozdravom
Boris

Zobraziť
Posunúť